YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) Bölümü, 1998 yılında eğitim fakültelerinin yeniden yapılanmasından sonra eğitim fakültelerinde yerini alan bir bölümdür. Bu yapılanmadan sonra bazı üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde mezunlar vermiştir. Bölümümüzün lisans düzeyinde öğrenci alımına henüz başlamamıştır.

Bölümümüzün Temel Amacı

Bölümümüzün temel amacı; bilgi ve öğretim teknolojilerini kullanmak, bu teknolojilerin kullanımında lider olmak, öğrenme süreçlerinin ve kaynaklarının tasarlanmasında, geliştirilmesinde, kullanılmasında, yönetilmesinde ve değerlendirmesinde rol almak, yaşam boyu öğrenmek ve öğretmek isteyen bireyler yetiştirmektir.

Bölümün Mezunlarının Çalışma Alanları

Bölümün mezunları ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapabilmektedirler. Ayrıca bölüm mezunları özel kuruluşlarda öğretim teknoloğu veya öğretim tasarımcısı olarak çalışma olanağına sahiptirler. Bunun yanı sıra akademisyen, öğretim görevlisi, yazılım uzmanı, donanım uzmanı, eğitsel yazılım uzmanı, uzaktan eğitim uzmanı, bilgisayar destekli öğretim uzmanı gibi unvanlarla bölüm mezunlarının çalışabileceği birçok alan bulunmaktadır.

 

Prof.Dr. Tayip DUMAN

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı (Uhde)

BÖLÜM DUYURULARI

AKTİF DUYURU BULUNAMADI

BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ BÖLÜMÜ